תביעת נזיקין בגין תאונות ציבוריות

תאונות בשטח ציבורי הוא מושג כוללני הכולל בחובו מגוון רחב מאוד של מקרים שהמשותף להם הוא נזק לאדם אשר נגרם עקב רשלנות של אדם או גוף ציבורי המתבטאת במעשים או מחדלים כאלה תאונות ברשות הרבים יכולות להתרחש בכל מקום נתון- ברחוב, בקניון, בגן משחקים, בחוף הים ועוד.

את מי ניתן לתבוע בתאונות ברשות הרבים ? 
תאונות בשטח ציבורי מתחלקות לשני סוגי תאונות:

1. תאונות במתחם סגור אשר מצוי בבעלותו של בעל דין פרטי כגון: אולם אירועים, פארק שעשועים, מסעדות ועוד.

2. תאונות אשר מתרחשות ברחובה של עיר או רשות מקומית בשל פגם כלשהו המתבטא בבור או מהמורה בדרך בה צועד האדם. לא פעם אדם יכול ליפול ולשבור יד או רגל או כתף בשל מדרכה משובשת ברחוב.

בסוג הראשון של התאונות ניתן לתבוע את בעל המקום אשר בו האדם נפצע באופן כלשהו והוא בדרך כלל יהיה מיוצג ע"י חברת הביטוח שלו.

ואילו בסוג השני של התאונות אשר מתרחשות ברחובות העיר, לרוב יהיה ניתן לתבוע את העירייה. כאשר התאונה בשטח הציבורי מתרחשת ברחוב לא תמיד קל לנצח בתביעה אותה מגישים ולכן, חשוב מאוד לעשות זאת בצורה נכונה ולשכור את שירותיו של עורך דין מומחה ומקצועי בתחום תאונות ברשות הרבים.

כיצד לתבוע בתחום תאונות ברשות הרבים בצורה הנכונה ?
כאשר התאונה מתרחשת במרחב הציבורי,  חשוב לבדוק האם יש עדים לתאונה זו, שיוכלו להגיע ולהעיד בבית המשפט.
שנית, חשוב לצלם את המקום בו אירעה התאונה כדי להראות את השיבוש בו שגרם לתאונה וזאת בסמוך למועד התאונה ובטרם המקום יתוקן.
בתביעה מסוג זו יש צורך להוכיח שיש קשר בין המכשול או המפגע ברחוב לבין התאונה ולכן יש להתכונן היטב לתביעות הנוגעות לתאונות ברשות הרבים.

פעמים רבות במקרים של תאונות ברשות הרבים יש להסתייע באנשי מקצוע בעלי תחומי מומחיות
שונים כגון: מהנדסי בטיחות, מודדים ועוד.

חשוב לדעת !
תביעה בגין תאונה בשטח ציבורי מתיישנת בד"כ בתוך 7 שנים מיום המקרה. ככל שמדובר בנפגע שהיה מתחת לגיל 18 בעת קרות המקרה, התביעה מתיישנת בתוך 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18 (כלומר, בהגיעו לגיל 25).

עו"ד יובל מור מתמחה בתביעות תאונות בשטח ציבורי ופועל עם טובי המומחים בתחום. במידה ונגרמה לכם תאונה בשטח ציבורי, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע להגשת תביעה תביעה שכזו.